Tynki Gliniane

tynki_gliniane

TYNKI GLINIANE oraz ARTYSTYCZNA aranżacja wnętrz

​ 

Zalety gliny i tynku glinianego:
​ 

Tynk gliniany nakładamy na większość podłoży stosowanych w budownictwie (cegły, pustaki, beton, tynki wapienne i cementowe, płyty gipsowo-kartonowe oraz wiele innych).
​ 

Łączy w sobie zalety gładzi gipsowej oraz tynku dekoracyjnego, można go wykańczać na gładko – jak gładź gipsową lub stosować różne tekstury charakterystyczne dla tynku ozdobnego.
​ 

Przy zastosowaniu tynku glinianego skracamy czas remontu oraz eliminujemy charakterystyczny dla gładzi gipsowej pył i brud we wszystkich pomieszczeniach.

​ 

Tynk gliniany nanosimy zarówno na ściany jak i sufity.
​ 

Glina neutralizuje emisję szkodliwych substancji zawartych w materiałach budowlanych w szczególności gdy do ich produkcji użyto odpady hutnicze (żużel, popioły itp.)

​ 
Glina działa jak piec – akumuluje ciepło i powoli oddaje do otoczenia idealnie więc nadaje się przy w przypadku stosowania ogrzewania ściennego – jest to najzdrowszy sposób ogrzewania.

​ 
Glina jest paro przepuszczalna, reguluje wilgotność powietrza (szybko przyjmuje i oddaje wodę) tworząc zdrowy klimat.

​ 
Glina ma właściwości oczyszczające – wiąże zanieczyszczenia i je neutralizuje (zapachy w kuchni, dym nikotynowy itp.)

​ 
Glina ma dobre właściwości akustyczne.

​ 
Tynki produkowane na bazie gliny są odporne na pleśnie i grzyby.

​ 
Glina jest niepalna i trwała

​ 
Glina jest neutralna względem ludzkiego ciała, dzięki czemu nie powoduje podrażnień i alergii jest w 100 % ekologiczna i naturalna.

​ 
tynki_gliniane

​ 

Tynk nakładamy maszynowo co znacznie skraca czas pracy i tym samym obniża cenę usługi.
​ 

Oferujemy również zdobienia wykonanych tynków rzeźbiąc półki, wnęki oraz inne elementy dekoracyjne. Używamy tynków o szerokiej palecie barw i gramatury dających możliwość artystycznego wzbogacenia wnętrza.